BLOG

Canon 5D Mark 4 İncelemesi

Bekleme nihayet sona erdi ve işte Canon 5D Mark IV İncelememiz. Selefinden 60 g daha hafif. Ancak Canon’un daha iyi fiyatlı bir 4K DSLR fotoğraf makinesiyle gelmesini bekleyen aç DSLR video kullanıcısını tatmin edecek mi? Dahası, bu kamera bir zamanlar Canon DSLR kamera özellikli bir videoya sahip olan ancak başka bir yere bakacak olan kullanıcıları geri getirecek mi? Kendin için karar vermene izin vereceğim. Fakat bu arada, işte bu yeni kamerayla kısa bir gün geçirdikten sonra düşüncelerim.

Canon 5D Mark IV’ün belki de en önemli özelliği dahili olarak 4K video çekebilmesi ve gelişmiş otomatik netleme sistemi. Ancak gözlerim arasında 30,4 MP ve Dual Pixel RAW olan bu zengin özellikli fotoğraf kamerasının esasen fotoğrafçıları hedef aldığı konusunda hiçbir şüphe yok. Video kaydına gelince, Canon, EOS video etkin fotoğraf kameraları ile yüksek kaliteli video çeken büyük sensörlü kameralara sahip EOS C serisi arasında net bir tanım yapmaya karar vermiş gibi görünüyor. Beni yanlış anlama, bu kamera muhteşem görünümlü video üretme yeteneğine sahip, ancak ara sıra video çekicisinin ömrünü çok daha kolaylaştıracak bazı temel özelliklere sahip değil.

Canon 5D Mark IV İncelememizdeki bulgular:

 • Canon 5D Mark 4 Artıları (belirli bir sıra ile):
 1. DCI 4K (4096 × 2160) çok güzel 4: 2: 2 dahili video kaydı, Canon’dan sevdiğimiz doku ile 8 bit kalitede. Yukarıdaki videom çok zorlu aydınlatma koşullarında çekilmiş ve kamera güzel bir şekilde önceden oluşturulmuş. Aşırı ısınma veya kapanma yok.
 2. Çok çeşitli kare hızı ve çözünürlük seçeneğine sahip dünya kamerası: 30K’ya kadar 4K, 60p’ye kadar Full HD ve 120p’ye kadar HD Ready (720).
 3. Dokunmatik ekran işlevselliğine sahip Çift Piksel AF. Netleme noktaları arasındaki değişimin ne kadar hızlı olduğunu kontrol etmek de kolaydır.
 4. Seçtiğiniz video kaydı için Dual CompactFlash ve SD bellek kartı yuvaları.
 5. Birlikte verilen kulaklık ve mikrofon jakı ile tam ses kontrolü.
 6. Gözlerime göre, tüm kare hızlarında çok temiz video görüntüsü. Bunu laboratuar testlerimizde detaylı olarak inceleyeceğiz.
 7. Yayıncılar ve ılımlı ağır çekim sevenler için önemli bir ayar olan 1080 / 50,60p’de kayıt yapmak mümkündür.
 8. Kamera içi gerçek zamanlı indirme, 4K’dan full HD’ye dönüştürür.
 9. Resim stili “Nötr” olarak ayarlandığında, netlik zaten en aza indirilir.
 10. 4K videodan tek tek kareler yeni 8.8MP hareketsiz görüntü dosyaları olarak kaydedilebilir.
 11. Canon 5D Mark III’ten daha yüksek çözünürlüklü LCD ekran.
 12. Aynı eski güvenilir piller. Eski 5D Mark II ve III’ün yerini alan herkes için güzel.

 • Canon 5D Mark 4 eksileri (belirli bir sırada değil):
 1. 4K video modunda 1.64x kırpma faktörü. Full HD ve 720p ile tam kare çekim yapabilirsiniz.
 2. C-log yok. Canon 1D X Mark II modelinde kayıp varsa, daha ucuz olan 5D Mark IV’ün burada beni şaşırtmasını beklemiyordum.
 3. MJPEG sıkıştırma tipi. Hızlı bir şekilde çiğneneceği için bir sürü hafıza kartı almaya hazır olun!
 4. Video çeken diğer Canon DSLR’ler gibi, 4 GB dosya sınırı da vardır. Kamera, kayıt zamanına bağlı olarak dosyalar için otomatik olarak bir numara oluşturur. (bu, 256 gb altındaki kartlar için geçerlidir).
 5. Zirve yok.
 6. Kayıt sırasında yakınlaştırma yapılmaz.
 7. 2,35: 1 veya başka bir oranın 16: 9’u simüle etmesine yardımcı olacak ekran kaplamaları yok.
 8. Panjur belirgindir. Tam ölçümler yakında laboratuar testimize girecek.
 9. Yüksek kare hızı 100/120 fps, yalnızca HD Ready kalitesinde (720p) ile sınırlıdır.
 10. HDMI çıkışı yalnızca full HD’dir, ancak bu sefer gömülü ses de var.
 11. Maksimum kayıt süresi: 29:58 dakika.
 12. Canon, 5D kameralarında mafsallı bir ekran kullanmama geleneğine devam ediyor.

 • SONUÇ:

Kanımca, yeni Canon 5D Mark IV, her şeyden önce, yüksek kalitede 4K video çekebilen bir fotoğraf makinesi ve bunu yaparak profesyonel fotoğrafçıya çalışmalarında yardımcı oluyor. Müşteriler olarak, Canon’un ürün yelpazesi arasında net bir tanım yaptığını ve yüksek kalitede video çeken ve Canon’un tüm olağan işlevlerine sahip bir video kamera için pazardaysanız, o zaman bakmak zorunda olduğunuzu anlamalıyız. EOS C çizgileri.

Önümüzdeki birkaç gün içinde yeni Canon 5D Mark IV’ü keşfetmeye devam edeceğiz. Kamerayı düşük ışık koşullarında hızlandıracak, ses kalitesinin çalışma ve silah belgesel çalışmaları için ne kadar iyi olduğunu kontrol edeceğiz ve dinamik aralığı ve panjurları değerlendireceğimiz Lab testlerimizi yayınlayacağız. Bizi izlemeye devam edin.

Bir cevap yazın