BLOG

DJI Osmo Pocket İncelemesi

Yeni duyurulan DJI Osmo Pocket’e bir göz attık ve kendimize sorduk: Bu, profesyonel yapımcılar için faydalı olabilecek bir araç mı? New York’taki küresel lansman etkinliklerine katıldıktan sonra, birkaç günlüğüne bu Osmo Cep İnceleme üzerinde çalıştım. Ayrıca belirtmek isteriz ki bu ekipman kesinlikle profesyonel değildir. Sadece sizler için incelemesini yaptık.

Tam bir İnceleme Değildir.

Bu tam bir inceleme değil, bu cihazın her detayını kapsayan tam bir inceleme ton var. Birçok Youtuber’ın aksine, ne yazık ki piyasaya sürülmeden önce cihaza erişemedik. Bu yüzden bu incelemeyi Osmo Pocket’in “pro film yapımcısı fizibilitesine” ve bunun bir bütün olarak sektör için ne anlama geldiğine odaklanan bir genel bakışla sınırlandırmaya karar verdim.

Osmo Pocket Yeni bir Aksiyon Kamerasımı?

DJI gerçekten de bu cihazla tamamen yeni bir kategori yarattı, gimbal’ı gerçekten çökertilebilir bir cihaza indirmeyi başardılar. Adında “Cep” bulunan diğer bazı cihazların aksine (ipucu, ipucu), gerçekten cebinize koyabilirsiniz.

Uçağı için geliştirdikleri tüm küçük kamera teknolojisi sayesinde, DJI’dan GoPro’nun aksiyon kamerası pazarına çok uzun bir süre girmesini bekliyorduk ve bu şimdiye kadar yaptıkları en yakın şey. Ancak, GoPro Hero7 gibi bir şeyden çok daha farklı bir cihaz, çok daha sağlam görünüyor, fakat aynı zamanda bir araba ya da kask koymak için yapılmış.


Öte yandan Osmo Pocket, eski akıllı telefonlar için özel bombalar kullanmayı da sağlıyor. Ve koşarken bile oldukça kararlı.

  • SENSÖR, DİYAFRAM, GÖRÜŞ ALANI

Mavic 2 Zoom ile aynı 1 / 2.3 inç sensöre sahiptir. Bu, 28mm tam kare eşdeğeri görüş alanına sahip, sabit bir f / 2.0 lens. Bu, hala oldukça geniş olduğu, ancak piyasadaki bazı kameralar gibi çılgınca olmadığı anlamına gelir; bu, beraberindeki yürüyüş ve konuşma çekimlerinde çekim yapmanıza yardımcı olur.

  • KÜÇÜK EKRAN, UYGULAMA AYARLARI

Dahili 1 inç dokunmatik ekran gerçekten çok küçük, ancak arayüz iyi düşünülmüş ve Pro ayarlarına değil, fonksiyonların çoğuna erişebiliyorsunuz. Bunlar için, DJI Mimo uygulamasını kullanmanız gerekir. Yalnızca yerleşik ekranı kullanırken, odağı değerlendirmek pratik olarak imkansızdır. App olmadan kullanırken odak dışı birkaç çekim kaydettim.

Telefonu taktığınızda ve uygulamayı kullandığınızda, tüm Pro ayarlarına erişebilirsiniz ve ISO, enstantane hızı, beyaz dengesi, kare hızı ve daha fazlası gibi tüm temel parametrelere hemen erişebilirsiniz ve bu da onu profesyonel bir cihaz olarak mümkün kılar. Kameranın UHD 4K 60p’ye kadar yapabilmesi etkileyici, ancak bit hızı yalnızca bu modda 100 MBit’e ulaşıyor, diğer UHD modları yaklaşık 80 MBit / s, HD ise sadece 30 MBit / s. Şimdiye kadar kaçırdıklarımız, D-Cinelike veya D-Log gibi resim profilleri, ancak André’nin daha önce de söylediği gibi, yakında Mimo uygulamasında ücretsiz bir güncelleme olacak. Umarım ayrıca post netleştirmeyi ve diğer parametreleri de ayarlama yollarını içerecektir.

  • SES KALİTESİ ve MİKROFON

Yerleşik ses açısından – sorun değil, ama harika değil ve kullandığımda biraz rüzgar sesi çıkardı. GoPro Hero7’deki ses net bir şekilde daha iyi, ancak yine de bu ikisini karşılaştırmak zor. Sesi izlemek için kulaklık girişi yok, ancak ayrı bir satılan 3,5 mm adaptörle harici bir mikrofon bağlayabilirsiniz. Şimdiye kadar bile, manuel ses seviyesi kontrollerine erişiminiz yok.

Bir cevap yazın